دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1194
تعداد نوشته ها : 2
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب

سلام.

اینبار می خواهیم به بررسی زبان های برنامه نویسی و همچنین برتری های آن ها نسبت به یکدیگر صحبت کنیم.

یکی از ساده ترین زبان های برنامه نویسی که به دلیل همین سادگی مخاطبان بسیاری را به خود جلب کرده زبان Visual Basic می باشد. البته قطعا این زبان محدودیت هایی دارد و مهم ترین مشکل آن  نیز این است که جزو زبان های استاندارد برنامه نویسی محسوب نمی شود. البته با وجود قدمت بسیار این زبان هنوز هم بسیاری از برنامه نویسان با این زبان کار می کنند.

زبان دیگری که این زبان هم یکی از بهترین هاست C نام دارد. این زبان که انعطاف پذیری بسیار عالی ای دارد به خوبی پیشرفت کرده و هم اکنون اکثر برنامه های معروف دنیا با این زبان یا عضوی از خانواده ی این زبان نوشته می شوند.

زیان دیگر زبان Java است که می توان آن را از خانواده ی زبان C به حساب آورد.ای زبان بسیار شبیه به زبان C می باشد ولی پیشرفته تر است.

و نهایتا زبان C#.Net که شاید بهترین زبان برنامه نویسی حال حاضر جهان باشد. این زبان که تلفیقی از زبان C++ و Java می باشد و از کتابخانه های قدرتمند .Net نیز بهره می برد یکی از بهتوین زبان هاست.

خلاصه اگر می خواهید برنامه ای خوب از آب در بیاورید باید با زبان C#.Net بنویسید ولی اگر دنبال راحتی و سادگی در برنامه نویسی هستید با VB بنویسید.

تا بعد خداحافظ


دسته ها :
پنج شنبه بیستم 4 1387
X